‘Fotoğrafın Öncesi/Sonrası Stop-motion Film Atölyesi’

Haydi albümler tozlu raflardan çıksın!

13 Metrekare ‘Fotoğrafın Öncesi-sonrası Stop-motion Film Atölyesi’ başlıyor!

Atölye, sizlerin aile albümlerinizden seçtiğiniz fotoğraflar üzerinden kentin belleğini stop-motion videolar ile yeniden üretmeyi hedefliyor. Sanatçılar, Evrim Kavçar, Berat İlk ve Arda Erdikmen’in de katılımıyla gerçekleşecek olan 3 farklı atölye çalışması ve sanat oturumları ile tarihte bir ana referans veren fotoğrafın öncesi ve sonrasını içerecek üretimlerin o anın parçası olduğu yaşamsal sürekliliği ortaya koyması, görünür kılınması planlanıyor. Fotoğrafın belgelediği an, kentin belli mekanları ve dönemin sosyo-kültürel durumuna dair de ipuçlarını içerir söylemiyle ortaya çıkan atölye, mekansal ve sosyo-kültürel fragmanlar oluşturacak olan stop-motion videolar ile kentin alternatif belleğini yeniden oluşturmaya çalışıyor.

Atölyeye başvurmak için buradan başvuru formunu indirip, doldurarak info@13metrekare.org adresine göndermeniz yeterli. Başvuru için son tarih 1 Ekim! Katılımcı sayısı 20 ile sınırlıdır.

Üretilen işler bir gece sokaklarda gösterilecek ve sonrasında Mardin Müzesi Sanat Galerisi ve Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Binasında sergilenecektir.

Başvurularınızı bekliyoruz!

13 Metrekare Sanat Kolektifi

Bu proje Kültür için Alan desteğiyle gerçekleşmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s